از جمع آوری تصاویر بارزانی در شهر کرکوک تا خنثی‌سازی توطئه‌ای که به نام نیروهای بسیج مردمی عراق تمام می‌شد

Submitted by admin on چهارشنبه, 08/03/1396 - 13:21

به گزارش پایگاه خبری سپاه استان به نقل از مشرق، آخرین خبرها از تحولات میدانی عراق حاکیست، نیروهای پلیس فدرال در محور کرکوک - سلیمانیه در حال پیشروی به سمت شهرک « جمجمال» هستند؛ نیروهای کرد از این منطقه عقب نشینی کرده اند اما این شهر تاکنون به کنترل نیروهای عراقی در نیامده است.

در حومه شمالی شهر موصل هم نیروهای واکنش سریع عراقی در جریان عملیات جست و جوی خانه به خانه در شهر زمار موفق شدند یک انبار پر از مواد منفجره و  تله های انفجاری را کشف و ضبط کنند.

یک منبع میدانی در گفت وگو با مشرق اعلام کرد: نیروهای تجزیه طلب کُرد از این انبار تسلیحاتی برای انهدام خانه های اعراب و ایزدی منطقه استفاده می کردند و مسئولیت این عمل جنایت کارانه را به نیروهای بسیج مردمی عراق نسبت می دادند؛ عملیات برای شناسایی هسته های خاموش نیروهای تجزیه طلب کرد در شهر زمار ادامه دارد.

 از شهر کرکوک هم خبر می رسد آرامش به طور کامل بر شهر حاکم شده و نیروهای عراقی هم موفق شدند تعدادی از نیروهای تجزیه طلب کرد را که به دنبال ایجاد آشوب در شهر بودند را شناسایی و دستگیر کنند.

در حال حاضر، نیروهای عراقی در حال  جمع آوری پرچم های اقلیم کردستان، تصاویر مسعود بارزانی و تمام پوسترهای هستند که منجر به ایجاد اختلاف طایفه ای در شهرک کرکوک می شود و پرچم عراق به عنوان نماد وحدت ملی در مناطق مختلف به اهتزار درآمده است.

از محور شرقی شهر کرکوک هم خبر می رسد نیروهای بسیج مردمی به سمت شهر راهبردی مخمور (جنوب غرب شهر اربیل) اعزام شده اند و بازپس گیری حومه غربی استان اربیل و شمال غرب استان کرکوک در دستور کار قرار دارد.

انبار کشف شده مواد منفجره در شهر زمار
انبار کشف شده مواد منفجره در شهر زمار

یک منبع میدانی در گفت و گو با مشرق خبر شهادت تعدادی از نیروهای بسیج مردمی عراق را در شهر مخمور تکذیب کرد و گفت: نیروهای پلیس فدرال هفته گذشته کنترل شهر مخمور را در دست گرفتند اما امروز گروهی از تروریست های «پ ک ک» این نیروها را در حومه شهر هدف قرار دادند.

جمع آوری پرچم های اقلیم کردستان و پوسترهای بارزانی در شهر زمار

این منبع میدانی با بیان این که در حملات تروریست های «پ ک ک»، تعدادی از نیروهای پلیس فدرال به شهادت رسیدند و تعداد دیگر زخمی شدند، افزود: اوضاع در شهر مخمور تحت کنترل است و نیروهای بسیج مردمی برای شروع عملیات بازپس گیری مناطق تحت تصرف در غرب استان اربیل به منطقه اعزام شده اند.

اعزام نیروهای بسیج مردمی برای بازپس گیری غرب استان اربیل و شمال غرب استان کرکوک

به گزارش مشرق،عملیات بازپس گیری مناطق تحت تصرف نیروهای وابسته به بارزانی در شمال غرب استان نینوا ادامه دارد و در جدیدترین تحولات میدانی، نیروهای عراقی خود را به منطقه «جوزیک» در 15 کیلومتری جنوب منطقه فیشخابور رساندند.

در صورتی که نیروهای عراقی بتوانند این مناطق را از تصرف نیروهای تجزیه طلب کرد خارج کنند، خود را به ورودی های مرزهای اداری استان «دهوک» می رسانند؛ پس از پاکسازی مناطق تحت تصرف، فقط شماری از نیروهای عراقی برای اداره گذرگاه « ابراهیم خلیل» به استان دهوک اعزام می شوند.

آرامش در شهر کرکوک به طور کامل حاکم شده و نیروهای عراقی موفق شدند تعدادی از نیروهای تجزیه طلب کُرد را که به دنبال ایجاد آشوب در شهر بودند، شناسایی و دستگیر کنند.

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.