دفاع مقدس گنجینه گران بها برای آیندگان است

Submitted by admin on دوشنبه, 07/10/1396 - 14:44

سرگرد پاسدار روح الله محمدی فرمانده ناحیه مقاومت بسیج شهرستان مانه و سملقان عنوان کرد: این جنگ ما یک گنج است، و این گنج را باید به تمام و کمال استخراج و استحصال نمود، سپاه پاسداران و بسیج نیز پیرو امر رهبر، در قالب اجرای برنامه های پاسداشت هفته دفاع مقدس، از این گنج گران بها به نحو احسن بهره برداری می کند.

 به گزارش خبرگزاری بسیج،سرگرد پاسدار روح الله محمدی فرمانده ناحیه مقاومت بسیج شهرستان مانه و سملقان در نشست خبری با خبرنگاران در تشریح برنامه های هفته دفاع مقدس با اشاره به آیه ی "فَذَکِّر به ایّام الله"، بیان کرد: باید ایام الله را گرامی دانست و به یکدیگر یادآوری نمود، در انقلاب اسلامی نیز ایام الله هایی رقم خورده که باید حفظ،گرامی و زنده داشته شوند، برنامه های هفته دفاع مقدس نیز از جمله این رویکردها در ایام الله ها است.

 فرمانده سپاه شهرستان با بیان این که جوانان و نسل های بعد انقلاب باید نسبت به موضوعات انقلاب، ایثارگری ها، رشادت ها و جان فشانی های جوانان در دفاع مقدس آشنا شوند، اظهار کرد:در غیر این، در صورتیکه این دستاوردهای انقلاب اسلامی در سطح جامعه بازگو و گرامی داشته نشود، تحریف و به دست فراموشی سپرده خواهد شد.

محمدی با اشاره به منویات امام خامنه ای (حفظه الله) در رابطه با دفاع مقدس: بیان کرد: این جنگ ما یک گنج است، و این گنج را باید به تمام و کمال استخراج و استحصال نمود. سپاه پاسداران و بسیج نیز پیرو امر رهبر، در قالب اجرای برنامه های پاسداشت هفته دفاع مقدس، از این گنج گران بها به نحو احسن بهره برداری می کند.

فرمانده سپاه پاسداران شهرستان با بیان اینکه برنامه های گرامیداشت هفته دفاع مقدس با شعار محوری " مـــن انقــــلابـی ام " با 126 عنوان برنامه در دو بخش درون و برون سازمانی در سطوح مختلف برگزار می شود، افزود: امسال هفته دفاع مقدس با هفته امر به معروف و نهی از منکر و دهه محرم مصادف است، الهام اصلی و محوری دفاع مقدس برگرفته از مکتب عاشوراست، در اغلب وصیت نامه شهدا و رزمندگان سرشار از ارادت و حرارت نسبت به قیام امام حسین (علیه السلام) و پیروی از مکتب اهل بیت (علیهم السلام) است.

وی با اشاره به برنامه های محوری شهرستان، عنوان کرد: همایش کشوری پیاده روی خانوادگی، فضاسازی محیطی در سطح شهر و روستا با همیاری ادارات، مسابقات کشتی باچوخه کشوری در 29 و 30 شهریور در گود کشتی رضوان شهر آشخانه، عطرافشانی گلزار شهدا با حضور مسئولین شهری و شهرستانی، حضور پُرشور و شعور بسیجیان در نماز جمعه، نواختن زنگ ایثار و مقاومت و صبحگاه مشترک دانش آموزان، دیدار بسیجیان و مسئولین شهرستان با ائمه محترم جمعه شهرها، افتتاح چندین پروژه ساختمانی و مهندسی از جمله احداث حوزه و پایگاه با حضور پاسداران استان و مسئولین، برگزاری صبحگاه مشترک بسجیان و نیروهای نظامی و انتظامی، 4 یادواره شهدا در روستاهای شهرستان، همایش شیرخوارگان حسینی، گشت های امنیتی محله، اعزام راویان دفاع مقدس به مدارس، دیدار و سرکشی از خانواده های معظم شهدا و ایثارگر بخشی از برنامه های این هفته است.

سرگرد محمدی از اهداف گرامیداشت هفته دفاع مقدس، تجلیل، تقدیر و پاسداشت از یاد و خاطره و رشادت های شهدا و رزمندگان دانست، وی افزود: ولیکن این گرامیداشتن در حد تقدیر و تشکر نباشد، حفظ و نشر آثار دفاع مقدس باید سینه به سینه و چهره به چهره به نسل های آینده منتقل شود، از این رو اعزام راویان ایثارگر و جانباز با حضور در صبحگاه های دانش آموزی و مدارس و بیان خاطرات و وقایع آن دوران این اهم را اَدای دِین نمایند.

وی با اشاره به دلیل نامیدن شعار " مــــن انقـــــلابی ام " در هفته دفاع مقدس امسال افزود: با توجه به منویات امام خامنه ای (حفظه الله) در دیدار با اعضای مجمع تشخیص مصلحت نظام در روزهای اخیر، انجام وظیفه دینی آن ها را منوط به انقلابی بودن اعضا می داند، اکنون ما نیز در صدد آن هستیم که پاسداران، بسیجیان، مسئولین و مردم انقلابی و ولایت مدار با عمل انقلابی ، پشتوانه ولی فقیه هستیم و با این رویکرد دشمن هیچ غلطی نمی تواند بکند. فرمانده سپاه پاسداران شهرستان در پایان اشاره کرد: با توجه به جنایات دولت میانمار، مدعیان حقوق بشر آمریکایی و صهیونیستی اسرائیل در کشتار مظلومانه و بی خانمان کردن مسلمانان میانمار در برنامه های هفته دفاع مقدس این موضوع مطرح و محکوم می شود.

فرمانده سپاه شهرستان با بیان این که جوانان و نسل های بعد انقلاب باید نسبت به موضوعات انقلاب، ایثارگری ها، رشادت ها و جان فشانی های جوانان در دفاع مقدس آشنا شوند، اظهار کرد:در غیر این، در صورتیکه این دستاوردهای انقلاب اسلامی در سطح جامعه بازگو و گرامی داشته نشود، تحریف و به دست فراموشی سپرده خواهد شد.

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.