گروه جهادی علویون اولین گروه جهادی بسیج محلات درخراسان شمالی/خدمات علمی و آموزشی پزشکی و درمانی برای محرومان

Submitted by admin on شنبه, 06/11/1396 - 14:43

به گزارش پایگاه خبری سپاه استان: گروه جهادی علویون حوزه امام علی (ع) چند روزی است که به رسم هر ساله با حضور در مناطق محروم ، اقدام به رفع مشکلات مردم آن مناطق می کند و امسال متفاوت تر و جامع تر در این مناطق حضور پیدا کرده است.

مجتبی گلی مسئول حوزه امام علی (ع) و مسئول قرارگاه جهادی علویون در مورد سابقه حضور این گروه جهادی در اردو های جهادی گفت:بعد از این که در سال 1392 طرح حضور پایگاه ها و حوزه های محلات در مناطق محروم و اردو های جهادی عنوان شد ، حوزه امام علی (ع) و گروه جهادی علویون به عنوان اولین گروه جهادی اقدام به حضور در مناطق محروم کرد.

وی افزود: این گروه جهادی در اولین حضور خود در روستای طراقه کرد مشغول به خدمت شده و امسال نیز به رسم هر ساله در این مناطق حضور پیدا کرده است و امسال در منطقه گیفان مشغول خدمت رسانی به محرومین می باشد و تفاوت این دوره با دوره های قبل در این است که امسال به غیر از روستای محل استقرار ، گروه جهادی مشغول خدمت رسانی به سایر روستا های اطراف نیز شده است.

گلی در ادامه عنوان کرد : یکی دیگر از تفاوت های این دوره ی اردوی جهادی گروه جهادی علویون این است که امسال کار بصورت کار گروهی شروع شده و ادامه دارد.

گلی در مورد کارگروه های فعال در این گروه گفت: دو کارگروه به عنوان کارگروه عمرانی مشغول فعالیت هستند و کارگروه دیگر کارگروه آموزشی می باشد که مشغول به آموزش های درسی و غیر درسی به دانش آموزان و کودکان و نوجوانان روستا می باشد و کارگروه بعدی کارگروه فرهنگی می باشد که کلاس های فرهنگی برای اهالی روستا برگزار می کنند و دیگرکارگروه این دوره کارگروه تربیت بدنی و ورزشی مخصوص جوانان روستا می باشد و کارگروه دیگر کارگروه پزشکی است که با همکاری جامعه پزشکی استان و در زمینه های مختلف پزشکی در حال خدمت رسانی به محرومین می باشد.

مجتبی گلی در مورد زمینه های اقتصاد مقاومتی دهستان  گیفان و اقدامات صورت گرفته برای شکوفا کردن این استعداد ها گفت: دهستان گیفان در سال 1395 بنا به گفته مقام معظم رهبری که تعداد 100 دهستان در کل  کشور باید از محرومیت بیرون بیایند مورد حمایت قرار گرفت و گروه جهادی علویون نیز به همین منظور برای نقش آفرینی در این اقدام  در این منطقه حضور پیدا کرده  است

وی ادامه داد: متاسفانه این دهستان به دلیل کم توجهی مسئولین با پدیده مهاجرت جوانان به سمت شهر مواجه شده است که خوشبختانه از زمانی که بسیج به این دهستان وارد شده و مشغول انجام امور می باشد و با برگزاری کلاس های اقتصادی با محتوای اقتصاد مقاومتی و انتقال مفاهیم بصورت چهره به چهره توانسته تاثیرات مثبتی داشته باشد.

وی ادامه داد: بسیج سازندگی نیز با اعطای وام های اقتصاد مقاومتی نقش تاثیر گذاری را در جلوگیری از این مهاجرت به سمت شهر ها داشته و جوانان را به کار و کسب درآمد امیدوار کرده است.

مجتبی گلی در پایان و در مورد تاثیرات حضور جوانان در اردو های جهادی گفت: جوانان قطعا در آینده مسئولان کشوری خواهند شد و با حضور در این اردو های جهادی از سنین پایین تر محرومیت ها و درد های جامعه را درک کرده و نسبت به آن شناخت پیدا می کنند و فردا و در جایگاه مسئولیتی که دارند تبدیل به یک مدیر و مسئول جهادی می شوند که درد جامعه را درک می کند و قطعا دردی از محرومین را دوا خواهند کرد.

انتهای پیام/

گروه جهادی علویون حوزه اما علی (ع) به رسم هر ساله در مناطق محروم خراسان شمالی حضور پیدا کرده اند و امسال علاوه بر خدمات عمرانی و فرهنی خدمات متفاوتی را در زمینه آموزشی و پزشکی و درمانی به محرومان می دهد.

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.