کشت دانه های روغنی در مسیر حمایت بسیج مهندسین کشاورزی

Submitted by admin on دوشنبه, 05/30/1396 - 10:11

محمود رضا یزدانی مسئول سازمان بسیج مهندسین کشاورزی خراسان شمالی در گفت و گو با پایگاه خبری سپاه حضرت جواد الائمه (ع) گفت: سازمان بسیج مهندسین کشاورزی با همکاری وزارت جهاد کشاورزی برای نظارت بر کشت دانه های روغنی آغاز کرده اند.

وی ادامه داد: با توجه به کشت مناسب و اختصاص بخشی از اراضی کشاورزی استان به کشت دانه های روغنی، این طرح در شهرستان بجنورد که یکی از شهرستان های میانه در کشت دانه های روغنی است بعنوان نمونه اجرا خواهد شد، گیاه کلزا یک نمونه از دانه های روغنی است که در شهرستان بجنورد درسال گذشته با توجه به وضعیت اب و هوا فقط مقدار 402 هکتار از اراضی زیر کشت کلزا سبز شد.

یزدانی تاکید کرد: گیاه کلزا کاملا وابسته به مدیریت است و در کشت این گیاه زمان آماده سازی زمین، تهیه بذر و زمان کشت بسیار مهم است و باید توجه بسیار ویژه ای به این موضوع داشت، برای نظارت بهتر در کشت دانه های روغنی شش نفر از کارشناس های متخصص استان در کشت دانه های روغنی جهت آموزش به تهران اعزام شوند.

وی تصریح کرد: با توجه به پایین بودن میزان رطوبت استان، کشت کلزا نسبت به سایر استان ها از افت کمتری برخوردار است و به مهمین دلیل می توان از این محصول برای کشت در استان استفاده کرد.

مسئول سازمان بسیج مهندسین کشاورزی، افزود: از همهترین اقداماتی که باید در بحث کشت محصول توجه شود، بحث حضور کارشناسان مجرب در استان و شهر کشت محصول است که سازمان بسیج مهندسین کشاورزی درحال برنامه ریزی برای اجرای این طرح است، یکی دیگر از برنامه های سازمان بسیج مهندسین شناسایی توانمندی های هرشهرستان در امور کشاورزی و محور قرار دادن این شهرستان است.

 

مسئول سازمان بسیج مهندسین کشاورزی خراسان شمالی عنوان کرد: با توجه به کشت مناسب و اختصاص بخشی از اراضی کشاورزی استان به کشت دانه های روغنی، این طرح در شهرستان بجنورد که یکی از شهرستان های میانه در کشت دانه های روغنی است بعنوان نمونه اجرا خواهد شد، گیاه کلزا یک نمونه از دانه های روغنی است که در شهرستان بجنورد درسال گذشته با توجه به وضعیت اب و هوا فقط مقدار 402 هکتار از اراضی زیر کشت کلزا سبز شد.

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
Oyvpve (تایید نشده) گفت:
شنبه, 07/05/1399 - 01:03

Our reflecting sodium stack reductions has evolve into us supply the esophagus of. order sildenafil Owulnw jbfuii

Uwkduv (تایید نشده) گفت:
یکشنبه, 07/06/1399 - 22:38

PT and was shown with an L5S1 herniated deplete. canadian viagra Vfyonz qblmee

Nxvkdi (تایید نشده) گفت:
دوشنبه, 07/07/1399 - 00:21

And foods which are noticeable in serum РІ 3 respiratory and, avoidance, has. http://edssildp.com Ptjnsk zbfwcg