بسیج طلاب :مدیر حوزه های علمیه سراسر کشور حوزه انقلابی را حوزه ای دانست که برای نظام اسلامی تولید فکر کند و عرصه های مختلف فکری، علمی و تربیتی جامعه را رها نکند.

Submitted by webmaster on یکشنبه, 10/05/1395 - 16:22

به گزارش خبرنگار بسیج طلاب ، آیت الله اعرافی در دیدار شماری از فضلای حوزه علمیه قم، با تبریک پیروزی جبهه مقاومت اسلامی در حلب، تصریح کرد: امیدواریم زنجیره پیروزهای مقاومت اسلامی در کلیه نقاط اسلام به پیروزی نهایی ختم شود.

آیت الله اعرافی در ادامه سخنان خود حوزه علمیه را خاستگاه نظام اسلامی دانست و گفت: قبل از انقلاب حوزه در تنگناهایی بود، همه داستان این مرارت ها را می دانیم که در چه وضعیتی قرار داشتیم؛ روحانیت سختی هایی بسیاری را تحمل کرد اما عقب ننشست.

وی تصریح کرد: این داستان غم انگیز در عین حال شور انگیز است که به برکت هدایت حضرت امام و به پرچمداری روحانیت ایجاد شد.

انقلاب اسلامی یک انقلاب تمدنی بود

آیت الله اعرافی با تاکید بر لزوم توجه به ماهیت انقلاب اسلامی خاطرنشان کرد: اینکه فریادی که از قم برخاست و آنچه اساتید انقلابی را همراه امام کرد و از فیضیه و مسجد اعظم ندای رسا برخاست چه چیزی را دنبال می کرد؟ اصل قصه اینجاست.

وی در ادامه خاطرنشان کرد: انقلاب ها متفاوت هستند، برخی اهداف اقتصادی دارند، برخی سیاسی هستند و برخی فرهنگی؛ تفسیری که ما معتقدیم امام داشته و امروز علم آن به دست رهبری است، این تفسیر، متفاوت است با آنچه بعضا با آگاهی و بعضا با غرض بیان می شود.

آیت الله اعرافی افزود: دشمنان ما بهتر از برخی، انقلاب را فهمیده اند، بارها در سفر به کشورهای مختلف این نکته را دریافته ام که آنها خوب می فهمیدند امام چه می گفت از این رو برای مبارزه با آن نقشه ها کشیدند.

وی بیان داشت: هدف اصلی انقلاب یک هدف کلان تمدنی، فراگیر، معرفتی و جهانی است، اگر این نقاط را بیابیم بسیاری از فرمایشات امام و منظومه فکری امام و رهبری را می فهمیم.

مدیر حوزه های علمیه با بیان این که انقلاب اسلامی تمدن جدیدی را دنبال می کند، اظهار داشت: انقلاب اسلامی یک انقلاب همه جانبه، دارای تغییرات بنیادین، معرفتی و تمدنی در بشر ایجاد می کند، اگر کسانی این را درک نکنند یا نخواهند درک کنند، در ایستگاه هایی متوقف خواهند شد و انقلاب را نیز تمام شده فرض خواهند کرد.

وی تاکید کرد: باید حوزه ای را سامان دهیم که در تراز کلان و با چشم انداز وسیع، نیروی انسانی و نرم فراز تمدن کلان اسلامی را ایجاد کند، این هدف بسیار بزرگ است و این فهم بسیار اساسی است.

حوزه‌ای انقلابی است که فلسفه اساسی انقلاب را درک می کند

مدیر حوزه های علمیه با بیان این که حوزه باید برای نظام تولید فکر کند، تصریح کرد: حوزه اگر عرصه های مختلف فکری، علمی و تربیتی جامعه را رها کند و به تامین نیازهای آن بی تفاوت باشد، دچار خسران خواهیم شد.

وی ابعاد انقلابی بودن حوزه را بسیار گسترده دانست و گفت: حوزه انقلابی باید در مسائل مختلف حساس باشد؛ حوزه‌ای انقلابی است که فلسفه اساسی انقلاب را درک می کند و در جهت آن گام بر می‌دارد.

مدیر حوزه های علمیه گفت: حوزه انقلابی حوزه ای است که انقلاب را در همه ابعاد ببیند و از نیازهای آن غافل نشود و شجاعت و حکمت لازم را برای پیگیری اهداف داشته باشد.

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم تصریح کرد: برای انقلابی نگه داشتن حوزه باید بعد علمی و درک اجتماعی ما قوی باشد و نگاه بین المللی ما نیز تقویت شود.

آیت الله اعرافی خاطرنشان کرد: حوزه انقلابی حوزه حاضر در صحنه است؛ هوشمندانه، نافذ و دقیق حرف می زند و اتصال خود را با جامعه حفظ می کند.

مدیر حوزه های علمیه از استخراج صد نکته از بیانات رهبر معظم انقلاب و مراجع تقلید خبر داد و گفت: ما در دوره جدید، خدمت مراجع عظام تقلید و رهبر معظم انقلاب رسیدیم، جمع بندی هم که کردیم صد نکته از فرمایشات این بزرگواران استخراج شد که باید با همکاری و تقسیم کار به فکر مسائل مختلف و پیگیری این امور باشیم.

آیت الله اعرافی در ادامه به آسیب های اجتماعی موجود در جامعه و تاکید رهبر انقلاب نسبت به حل و فصل آن اشاره و تصریح کرد: حقیقتا باید برای آسیب هایی که در عرصه اجتماع وجود دارد نشست و هر شب گریه کرد؛ حوزه باید دائم برای اینها فکر و برای معالجه آن تلاش کند.

آیت الله اعرافی بیان داشت: تاکید رهبر معظم انقلاب بر حقوق های نجومی و پیگیری این مساله امر مهمی است و نباید این مساله را کم شمرد.

آیت الله اعرافی در دیدار شماری از فضلای حوزه:
بسیج طلاب :مدیر حوزه های علمیه سراسر کشور حوزه انقلابی را حوزه ای دانست که برای نظام اسلامی تولید فکر کند و عرصه های مختلف فکری، علمی و تربیتی جامعه را رها نکند.

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.