نشست بصیرتی در پایگاه امام موسی کاظم (ع) حوزه عمار ناحیه مانه و سملقان برگزار شد.

Submitted by webmaster on چهارشنبه, 07/07/1395 - 22:08

به گزارش روابط عمومی ناحیه مانه و سملقان  نشست بصیرتی  در پایگاه امام موسی کاظم (ع) حوزه عمار ناحیه مانه و سملقان برگزار شد.

حجت الاسلام مقتدایی :يکي از چالش‌هاي جدي مسلمانان که از صدر اسلام تاکنون با آن مواجه هستند، را عدم درک درست دينداري و دين‌شناسي دانست وبیان داشتضرر دینداری و دین ناشناسی در این است که فردی که شناخت و معرفت دینی نداشته باشد هرچه را که به رنگ دین باشد قبول خواهد کرد

مقتدایی عنوان کرد: تمام انحرافات که در طول اسلام پیش آمده ریشه در دین‌داری دین‌ناشناسان دارد، آنان همچون کسانی هستند که قرآن را بالای نیزه بردند و در مقابل علی ایستادند.

مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه ناحیه اضافه کرد: اين آفت را استاد مطهري روشن کردند و ايشان اعتقاد داشتند بسياري از مردم شناخت ديني ندارند، خيلي‌ها ديندار هستند اما در عين حال دين‌شناس نيستند و بنام دين از دين ياري مي‌گيرند

وی تصريح کرد: اگر فردي ديندار باشد اما دين‌شناس نباشد، آن فرد ديندار سطحي است و از مشخصه‌هاي او اين است که هر آنچه رنگ و روغن و بوي دين و اسم دين داشته باشد قبول مي‌کند، اما معرفت و شناخت به دين و تشخيص واقعي راه دين ندارد.

حجت الاسلام مقتدایی با ستودن افرادي که که هم ديندار و هم دين شناس بودند، از حضرت فاطمه (س) يادکرد و گفت: دفاع حضرت فاطمه (س) از اميرالمومنين (ع) به سبب رابطه عاطفي با همسرش نبوده بلکه براي دفاع از اسلام ناب محمدي و قوانين قرآن بوده است.

مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه ناحیه گفت: امروز بايد به دنبال دختر رسول خدا(ص) از قوانين اسلام دفاع کنيم و با تلاش در دين تشخيص راه ولايت الهي را با تمسک به ولايت ائمه معصومين (ع) انجام بدهيم.

حجت الاسلام مقتدایی :يکي از چالش‌هاي جدي مسلمانان که از صدر اسلام تاکنون با آن مواجه هستند، را عدم درک درست دينداري و دين‌شناسي دانست

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.