موفقیت 100درصدی سپاه دریگان حفاظت هواپیمایی فرودگاه/تاکنون هیچ مشکل امنیتی در پروازهای بجنوردنداشته ایم

پنجشنبه, 10/07/1396 - 09:28
فرمانده یگان حفاظتی سپاه فرودگاه بجنورد
موفقیت 100درصدی سپاه دریگان حفاظت هواپیمایی فرودگاه/تاکنون هیچ مشکل امنیتی در پروازهای بجنوردنداشته ایم


فرمانده یگان حفاظتی سپاه فرودگاه بجنورد؛

موفقیت 100 درصدی سپاه در یگان حفاظت هواپیمایی/ تاکنون هیچ‌ مشکل امنیتی در پروازهای بجنورد نداشته‌ایم

فرمانده یگان حفاظتی فرودگاه بجنورد ، گفت: از سال 75 که فرودگاه بجنورد فعال شده هیچ مورد امنیتی در فرودگاه رخ نداده است و امنیت کامل برقرار است.
[موفقیت 100 درصدی سپاه در یگان حفاظت هواپیمایی/ تاکنون هیچ‌ مشکل امنیتی در پروازهای بجنورد نداشته‌ایم]

سروان یداالله رمضانی در گفتگو با خبرنگار بجنا با تبریک سالروز تشکیل حفاظت هواپیمایی ، گفت: در پنجم دی ماه سال 63 سپاه حفاظت از پروازها به فرمان امام(ره) تشکیل شد.

وی افزود: دلیل این فرمان امام خمینی (ره) وقوع چند مورد هواپیما ربایی در سال های اولیه انقلاب و در دوران جنگ تحمیلی بود که منجر به آینده نگری امام راحل شد تا حفاظت از فرودگاه ها و خطوط هوایی غیر نظامی را در پنجم دی ماه به سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بسپارد.

وی اظهار داشت: در سال های ابتدایی این ماموریت، برخی مسئولین وقت با این بهانه که سپردن بحث امنیت پرواز به سپاه مربوط به وضعیت جنگی کشور بوده، خواستار باز پس گیری این مأموریت از سپاه با این بهانه که سپاه فاقد جایگاه قانونی است، شدند.

سروان رمضانی ادامه داد: به همین منظور فرماندهی وقت کل سپاه پاسداران (محسن رضایی ) نامه ای خطاب به رهبر کبیر انقلاب حضرت امام خمینی (ره) نوشته و در این نامه به دستور امام در سال 1363 در خصوص استقرار سپاه در فرودگاه ها و جلوگیری از هواپیما ربایی اشاره کرد و حضرت امام خمینی (ره) نیز در پاسخ به این نامه با قاطعیت بر ادامه فعالیت سپاه در این خصوص موافقت کرد.

وی تصریح کرد: ربودن هواپیماها یکی از دشمنی‌های علیه ایران بوده است و قبل از ورود سپاه به حفاظت هواپیمایی ایران، دشمنان توانستند چند هواپیمای ایران را به رژیم غاصب صهیونیستی، فرانسه و عراق بربایند  و از زمان استقرار سپاه در هواپیمایی ایران، هیچ ربایش هواپیمایی رخ نداده است البته تهدیداتی بوده است که همگی خنثی شده است.

وی گفت: تجربیات ما تا به امروز مورد استفاده فراوانی قرار گرفته است و حتی به صورت متنون تدریس می شود تا جایی که کشورهای اروپایی درخواست دارند که حفاظت هواپمایی به آنها آموزش داده شود.

فرمانده یگان حفاظتی فرودگاه بجنورد با اشاره به امنیت پروازهای فرودگاه بجنورد ، گفت: از سال 75 که فرودگاه بجنورد فعال شده هیچ مورد امنیتی در فرودگاه رخ نداده است و امنیت کامل برقرار است.

وی بیان داشت: همواره تلاش می کنیم تا نیروهای یگان حفاظت هواپیمایی هم از لحاظ تجهیزات و هم از حیث مباحث علمی و آموزشی به روز باشند تا همچنان جز قویترین گارد پرواز امنیتی دنیا بمانیم.

وی باشاره به سفر رهبری به خراسان شمالی ، اظهار داشت: یکی از خاطره انگیزترین سفر های مسئولین کشوری به استان، سفر مقام معظم رهبری بود که حضرت آقا خیلی تاکید داشتند که در سفر خودشان مردم اذیت نشوند.

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

افزودن دیدگاه جدید

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
کد امنیتی
لطفا به این سوال برای جلوگیری از ارسال اسپم پاسخ دهید. CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.