بیمارستان صحرایی؛ روزنه ای برای رفع محرومیت درمانی خراسان شمالی

شنبه, 05/28/1396 - 11:25
بیمارستان صحرایی؛ روزنه ای برای رفع محرومیت درمانی خراسان شمالی
مسئول سازمان بسیج جامعه پزشکی خراسان شمالی تاکید کرد: این گروه تشکیل شده از 120 نفر از پزشک، دندان پزشک، چشم پزشک و دسیاران این گروه ها هستند، برنامه برپایی بیمارستان صحرایی سالی یکبار اجرا خواهد شد و سعی می شود تا با این طرح چهره محرومیت بهداشتی درمانی در استان کمرنگ تر شود، اعزام تیم های تخصصی پزشکی به مناطق محروم استان از دیگر برنامه هایی است که در سال اجراء خواهد شد.

موفق مسئول سازمان بسیج جامعه پزشکی خراسان شمالی در گفت و گو با پایگاه خبری سپاه استان گفت: ارائه خدمات بهداشتی درمانی به مردم نیازمند و محروم استان ازجمله مهمترین برنامه های سازمان بسیج جامعه پزشکی خراسان شمالی است.

وی ادامه داد: برنامه بیمارستان صحرایی در بخش های مختلف برنامه ریزی شده است، این برنامه ها عبارتند از داندان پزشکی مانند معاینه دندان، کشیدن، ترمیم و زیبایی دندان بصورت رایگان انجام خواهد شد، بخش دوم این این خدمات در بخش بینایی سنجی است و کارشناسان بینایی سنجی با دستگاه های سطح پیشرفته چشم پزشکی درحال ارائه خدمات به مردم محروم منطقه کالیمانی هستند.

دکتر موفق افزود: اهداء عینک های طبی رایگان با تجویز متخصصین چشم پزشکی  و ارائه داروهای رایگان توسط پزشک عمومی از مهمترین اقدامات مهم پزشکی این گروه جهادی است، یکی از اهداف خاص در این اردوی جهادی پزشکی، شناسایی  و غربالگری بیماران و ارجاع بیماربه مرکز استان جهت درمان است.

مسئول سازمان جامعه پزشکی استان خراسان شمالی با اشاره به خدمات بخش مامایی گفت: ارائه خدمات مامایی توسط کارشناسان و کارشناسان ارشد و بررسی های بیمارهای زنان وزایمان و ارجاع این بیماران جهت درمان به مراکز استان از دیگر خدمات این اردوی جهادی خواهد بود، حضور کارشناسان اموزش بهداشت در محل و آموزش بهداشت به اهالی منطقه نیز جزء اقدامات دیگر است.

وی تاکید کرد: این گروه تشکیل شده از 120 نفر از پزشک، دندان پزشک، چشم پزشک و دسیاران این گروه ها هستند، برنامه برپایی بیمارستان صحرایی سالی یکبار اجرا خواهد شد و سعی می شود تا با این طرح چهره محرومیت بهداشتی درمانی در استان کمرنگ تر شود، اعزام تیم های تخصصی پزشکی به مناطق محروم استان از دیگر برنامه هایی است که در سال اجراء خواهد شد.

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

افزودن دیدگاه جدید