حذف درس رهبران کوچک یعنی بتن ریزی در قلب مدارس

سه شنبه, 07/06/1395 - 02:34
حذف درس رهبران کوچک یعنی بتن ریزی در قلب مدارس
در پی حذف درس رهبران کوچک با مضمون معرفی شهید فهمیده اعتراضاتی را به همراه داشت،به همین منظور مصاحبه ای با مسئول سازمان بسیج دانش آموزی استان انجام گرفت که در ادامه به آن می پردازیم،

به گزارش خراسان شمالی بیست:

باتوجه به حذف درس رهبران کوچک از پایه ششم ابتدایی به به نظر شما ادامه کنوانسیون حقوق کودک است که بطور کلی حذف مجموع بسیج دانش آموزی است؟

این کار اصلا قانع کننده و توجیه ناپذبر است شهید فهمیده نماد حضور دانش آموزان در جبهه های حق علیه باطل است و حذف این درس و در این مقطع و عدم گنجاندن در مقطع بعدی خود به منزله یک حرکت عامدانه ای است ، بحث پذیرش پروتکل الحاقی که دولت تقدیم مجلس کرده که نتیجه آن حذف بسیج از مدارس کشور بود. بعد از این لایحه و حذف درس رهبران کوچک خود یک حرکت دنباله داراست که نشانه خوبی در مجموع ندارد، درحال حاضر متاسفانه دولتمردان ما خودشان با تانک تدبیر به رهبر کوچک (شهید فهمیده) حمله و درس آن را حذف کردند. یک روز با بحث برجام و قبول برخی از بندهای آن راکتور اراک را بتن ریختند و امروز با پیگیری حذف بسیج دانش آموزی قلب مدارس را بتن ریختند و مانع آشنا شدن دانش آموزان با فرهنگ ایثار و شهادت بشوند و تفکر مقاومت و ایثار را از ذهن آنها پاک نمایند.

2.آیا دلایل مطرح شده در جهت حذف این درس از سوی آموزش و پرورش قانع می باشد؟

دلایل قانع کننده نیست طبق گفته ریس سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی که گفتند سال آینده در پایه هفتم این در منظور خواهدذ شد، اگر بنا است این  درس در سال آینده به کتاب هفتم ابتدایی گنجانده شود چرا امسال این اتفاق نیوفتاد و به سال آینده موکول شود این خود جای سوال دارد؟، یکی از شاخصه های حضور دانش آموزان در دفاع مقدس شهید فهمیده و با حرکت ایشان  منجر به این شد است که امام راحل سخنی فرمودند که رهبر ما آن طفل 13 ساله است که نارنجک به خود بسته و زیر تانک دشمن رفت.

3.بطور کلی پیام های درس رهبر کوچک به دانش آموزان چه بود که حذف آن موجب برانگیخته شدن اعتراضات بسیاری گشت؟

دانش آموزان امروزه اگر بخواهند با فرهنگ ایثار و شهادت آشنا شوند باید با سرگذشت اممثال شهید فهمیده آشنا شوند و وقتی این درس از کتاب حذف شود یعنیآغاز راههی برای این آشنایی این یعنی همان چیزی که استکبار جهانی،اسرائل غاصبو دنیای غرب می خواهند اینهایی که مخالف با نظام ما هستند و هزینه های زیادی پرداخت می کنند ، متاسفانه ما خودمان این تیکه های پازل را کنار هم چیینش میکنیم ما با حذف دروسی امثال رهبران کوچک آب به آسیاب دشمن میریزیم. و حذف این درس یعنی پیروی از خواسته های آنان که موجب اعتراضات گسترده دانش آموزان،خانواده شهدا ، دلسوزان انقلاب و ایثارگران  می شود.

4.به نظر شما پیامدهای حذف این درس چه می باشد؟

از پیامدههای حذف این درس انقطاع تفکر دفاع مقدس و عدم انتقال به نسل جدید یکی از کارهای که دانش آموزان این نسل را با نسل انقلاب پیوند داد و آشنا کرد تعبیه کردن و گزاشتن دروس دفاع مقدس و معرفی رهبران کوچک و شهید فهمیده است . به تعبیر مقام معظم رهبری دانش آموزان آینده سازان می باشند و وقتی این ارتباط قطع شود  نظام جمهوری اسلامی آینده خوبی نخواهد داشت.

با تشکر اگر در پایان سخنی دارید بفرمایید؟

مجموع آموزش و پرورش باید پاسخگو باشد اگر مدعی هستند این در در سال آینده خواهد آمد چرا از امسال اینکار انجام نشد و باید پاسخگو خانواده شهدا به خصوص خانواده شهید فهمیده باشند این خانواده ایی که دو شهید تقدیم پاسداری از مرزهای اسلام شد چرا نام و درس  فرزند آنها از کتاب حذف گشت؟

انتهای پیام /

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

افزودن دیدگاه جدید

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
کد امنیتی
لطفا به این سوال برای جلوگیری از ارسال اسپم پاسخ دهید. CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.